Vybočené palce: Aké zdravotné šľapky si na leto vybrať

Zlá a nekvalitná obuv môže podľa výskumov až za 40% všetkých defektov nohy. Niektorí ľudia ale majú problémy vrodené, respektíve dedí sklon k nim. Čo robiť, keď vaše chodila nie sú v poriadku? Ako si vybrať obuv, aby ste si ďalej neškodili.

Nevhodná je v podstate každá obuv, ktorá vám nesedí. Môže byť príliš malá, ale aj veľká, či úzka. Nevhodné sú samozrejme vysoké podpätky, ale aj topánky zo zlých materiálov, ktorý nedýcha a nie je pre nohy dostatočnou oporou. Z vrchu obuvi je najvhodnejšia prírodná koža, lebo sa najlepšie prispôsobí tvaru nohy a pritom jej umožní "dýchať". Stielka zdravotnej obuvi by mala byť pohodlná a zmäkčená. Podošva by mala byť z flexibilných materiálov tlmiacich nárazy pri chôdzi, v jej prednej časti v mieste prstových kĺbov, by mala byť dostatočne priestranná, pružná a ohybná.

Vybočené palce: Aké zdravotné šľapky si na leto vybrať

Ideálne je zvoliť zdravotné šľapky z pružných materiálov, ktoré sa naplno prispôsobia deformovaným kĺbom a nenútia tak palec tlačiť na ďalšie prsty, pretože to môže viesť až k bolestivému zápalu. Ak preferujete koženú zdravotnú obuv, zamerajte sa na to, aby v mieste vyčnievajúceho kĺbu nebol žiadny šev, ktorý by dráždil postihnuté miesto.

Odber noviniek zdravotná obuv

Prihlásenie na pravidelný odber noviniek

Vyplňte údaje a získavajte najnovšie informácie o zľavách a novinkách