Zdravotnícka obuv pomáha zvládnuť aj tehotenstvo

Tehotenstvo je veľkou záťažou pre telo a najskôr sa ozvú aj vaše nohy. Rozhodne by sme nemali zostávať pri štandardnej obuvi a dopriať nohám zdravšie obutie. Pravdepodobne si zdravotnícku obuv obľúbite natoľko, že pri nej zostanete aj v budúcnosti.

Zdravotnícka obuv

Zdravotná obuv by mala byť v tehotenstve nevyhnutnosťou

V tehotenstve sa s telom ženy dejú veľké zmeny. Bezo zmien nezostanú ani dolné končatiny vrátane chodidiel. Hormóny v tehotenstve spôsobujú, že sa zvyšuje elasticita mäkkých tkanív. Povoľujú väzy, šľachy, kĺbové puzdrá aj svaly. To všetko preto, aby sa pôrod zvládol ľahšie. Kvôli väčšej hmotnosti, najmä pri mamičkách, ktoré v tehotenstve priberú na váhe 15, 20 a niekedy aj viac kilogramov, vzniká tlak na drobné kosti chodidiel a môže dokonca vzniknúť plochá noha. Ak trávime veľkú časť dňa v šľapkách a prezuvkách, je rozhodne vhodnejšie zvoliť kvalitnú zdravotnú obuv, než tú klasickú bez anatomického tvaru.

Pri státí na tvrdej podložke, ale aj pri chodení v nevhodných šľapkách, dochádza dokonca k postupnému znižovaniu až k zrúteniu nožnej klenby. Tento veľmi bolestivý stav môže mať trvalé následky. Kvalitná zdravotnícka obuv dokáže byť presne tou pomôckou, ktorá týmto komplikáciám včas zabráni.

Zdravotná obuv dámska sa hodí aj v nadmernej veľkosti

Zníženie prietoku krvi smerom k srdcu vedie k vzniku opuchov dolných končatín. Tie môžu byť v poslednom období tehotenstva tak výrazné, že bežnú obuv už ani neobujete. Nohy môžu mať až dvojnásobný objem, čiastočne sa kvôli padajúcej klenbe mení aj dĺžka chodidla. Zdravotná obuv dámska potom vie vyriešiť problém, nielen pokiaľ ide o zdravé obúvanie, ale aj o väčšiu nohu. Vie sa lepšie prispôsobiť veľkosti našich nôh a ponúka sa aj v nadmerných veľkostiach. Riešenia pre zdravé obutie nájdete v našom sortimente obuvi, ktorý ponúka okrem iného aj veľký sortiment zameraný na dámsku zdravotnú obuv.

Odber noviniek zdravotná obuv

Prihlásenie na pravidelný odber noviniek

Vyplňte údaje a získavajte najnovšie informácie o zľavách a novinkách