Investujte do zdravotnej obuvi vyhnete sa vybočenému palcu aj zrútenej klenbe

Obuv má na naše zdravie oveľa väčší vplyv, ako sa možno domnievame. V hre sú naše kĺby, chrbtica aj nárty. Nevhodná obuv ale môže stáť aj za vašimi bolesťami lýtok a hlavy. A tým to bohužiaľ nekončí.

Následky nosenia nevhodnej obuvi

O tom, čo všetko môže spôsobiť nevhodne zvolená obuv, by mohli rozprávať ortopédi. Začína to väčšinou svalovou únavou, bolesťami lýtok, hlavy aj chrbta. A pokračuje ešte viac bolestivými deformitami v podobe vybočených palcov, kladivkových prstov, výrastkov a spadnutej klenby.

Plochá noha

Predstavuje deformitu nohy, pri ktorej sa znižuje pozdĺžna klenba nožná a vzniká v rôznom veku. Problém s plochou nohou môže vznikať od útleho veku.

V prvom rade problémy plochých nôh riešime vhodnou obuvou s mäkkou ohybnou podrážkou, ktorá bude stabilizovať pätu. Ak je klenba prepadnutá, treba pozdĺžnu klenbu nohy podoprieť ortopedickými vložkami vyrobenými z rôznych materiálov, aby sa noha odľahčila.

Hallux vybočený palec

Jedná sa o komplexné postihnutie prednej časti nohy s poruchou postavenia palca. Predstavuje získanú deformitu, ktorá môže viesť až k operáciám. Aby sme sa operáciám vyhli, je nutná prevencia.

Veľký vplyv na vytvorenie deformity nazývanej aj vybočený palec má zle zvolená obuv a rozloženie váhy chodidla. Je potrebné, aby nosená zdravotná obuv poskytovala dostatok priestoru pre chodidlo a hlavne pre prsty. U nás v Mildo sa snažíme o takú obuv, ktorá je zdraviu prospešná a poskytuje dostatok priestoru pre chodidlo. Medzi tieto produkty sa radí napríklad sandále, vychádzková obuv alebo ortopedické šľapky.

Vyvarujte sa dlhého státia

Vyššie spomenutým stavom však nahráva aj dlhé státie, či už v radoch alebo v práci. Čím dlhšie stojíte, tým viac svoje nohy zaťažujete, čo samozrejme platí aj na osoby, ktoré sú celý deň na nohách v dôsledku svojho povolania. Typickým príkladom sú zdravotné sestričky, kuchárky v jedálňach a podobne. Tým možno zase odporučiť špeciálny zdravotné šľapky s ortopedickými prvkami.

Dámska zdravotná obuv nemusí byť len fádna biela, presvedčiť sa o tom môžete v našom e-shope.

Zdravotná obuv s ortopedickými prvkami, ktorá predchádza bolesti nôh


Zdravotná a ortopedická obuv - sandále, šľapky v dámskom aj pánskom prevedení
uľaví boľavým nohám a predíde vzniku deformít. U nás nájdete aj spoločenskú a vychádzkovú obuv so zdravotnými prvkami s ohľadom na špecifické problémy nôh ako je napríklad vybočený palec (halux).

Odber noviniek zdravotná obuv

Prihlásenie na pravidelný odber noviniek

Vyplňte údaje a získavajte najnovšie informácie o zľavách a novinkách