Aké problémy s nohami rieši ortopedická obuv?

Dobre vieme, že v dnešnej dobe nie je ľahké zohnať vhodnú obuv pre osoby so zdravotnými ťažkosťami. Aj kvôli tomu prichádzame s riešením v podobe zdravotnej obuvi s ortopedickými prvkami, ktoré rieši viaceré problémy s nohami.

Zdravotná obuv na haluxy

Ortopedická obuv bola vyvinutá práve pre osoby trpiace bolesťami chodidiel. Spoľahlivú a zdraviu prospešnú obuv možno používať v bežnom živote aj keď nemáte žiadny problém vďaka tejto obuvi ním môžete predchádzať.

Problémy s haluxami čiže vybočeným palcom

Ľudia s týmto problémom, ktorý sa prejavuje vystúpeným kĺbom rieši najčastejšie výber vhodnej obuvi, pretože u obyčajných topánok vzniká veľký tlak na vnútornú časť chodidla. Aj v tomto prípade dokážeme ponúknuť práve špeciálne dámske ortopedické topánky a zdravotnú obuv na haluxy. Tento typ má čiastočne pružný bok, vďaka ktorému nevzniká nápor od vybočeného kĺbu.


Ploché nohy a širšie chodidlá

Prevažne väčšia časť obuvi sa vyrába skôr ako módny prvok, ale zabúda sa na úžitkovú vlastnosť a ich účinky na chodidlá. V prípade nesprávnej obuvi to môže byť napríklad deformovanie klenby a vznik plochých nôh. Častý je aj problém so širokým chodidlom, ktorý môže vyriešiť špeciálna ortopedická obuv, ktorá je jednak vybavená špeciálnou ortopedickú stielkou, vďaka ktorej budú mať vaše nohy správny tvar. Dôležitou vlastnosťou je ich pružnosť a možnosť sa prispôsobiť aj širším chodidlám.

Ortopedické šľapky pre pánov

Zdravotné problémy s nohami sa netýkajú len žien ale aj mužov. Aj preto sa vyrábajú aj ortopedické šľapky pre mužov. Sú určené na celodenné nosenie a vďaka možnosti nastavenia sú vhodné aj pre mužov s vyšším priehlavkom. Vďaka týmto vlastnostiam sa dajú prispôsobiť takmer každému chodidlu. Keďže disponujú kvalitnou ortopedickou stielkou, budete sa v nich cítiť príjemne aj po niekoľkých hodinách nosenia.

Zdravotná ortopedická obuv,  ktorá rieši problémy nôh a udržiava ich v pohodlí

Trápi vás Hallux valgus, teda vybočený palec alebo ploché nohy?

Hľadáte vhodnú obuv, zdravotnú obuv ortopedické šľapky so špeciálne tvarovanou stielkou?

Ponúkame obuv pre zdravú chôdzu, obuv na každé ročné obdobie aj špeciálnu zdravotnícku obuv.

Obuv, ktorá má dostatok miesta pre prsty. Obuv, ktorá Vám bude vyhovovať.

Obuv zdravotnú, ktorá odľahčuje chrbticu aj kĺby a tlmí otrasy počas chôdze.

Odber noviniek zdravotná obuv

Prihlásenie na pravidelný odber noviniek

Vyplňte údaje a získavajte najnovšie informácie o zľavách a novinkách