Ako vybrať kvalitnú zdravotnú obuv

Kvalitná zdravotná obuv

Správne došliapnutie, starostlivosť o klenbu nôh, priedušné materiály a pohodlie aj pri celodennom státí. To sú hlavné dôvody, prečo sa väčšinou rozhodneme zaobstarať si zdravotnú obuv. Viete ale, ako správne zdravotné topánky vybrať, aby vyhovovali práve vám?

Materiál

Jedným z hlavných bodov pri výbere zdravotnej obuvi je materiál. Povrch topánok by mal byť mäkký, a pritom by mal mať schopnosť absorbovať vlhkosť (pot). Najobľúbenejšími materiály sú preto rôzne druhy prírodnej kože a textilu, ktoré tieto požiadavky skvele spĺňajú. Kožená zdravotná obuv je nielen pohodlná, ale tiež odolná.

Jedným z ideálnych materiálov pre základ topánky, teda jej stielku, je jednoznačne korok. Pravý korok má skvelé izolačné vlastnosti, vďaka ktorým topánka skvele chráni chodidlo pred horúčavou i chladom prichádzajúcim od zeme. Korok je ale pomerne tvrdý, preto je ho vhodné doplniť o mäkkú podrážku, ktorá bude absorbovať nárazy pri došliapnutí.

Dôležitá je tiež podrážka, ktorá by mala mať protišmykovú úpravu, aby vám nehrozilo nebezpečenstvo na vlhkom alebo mokrom povrchu.


Zdravotná obuv do práce aj na doma

Ako vybrať zdravotnú obuv do zamestnania, na doma či voľný čas? Naša zdravotná obuv s ortopedickými prvkami a so špeciálne tvarovanou stielkou vám zaručene sadne a spríjemní každý krok.

Odber noviniek zdravotná obuv

Prihlásenie na pravidelný odber noviniek

Vyplňte údaje a získavajte najnovšie informácie o zľavách a novinkách